×

Uważaj na te czynniki, jeśli jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym

dom z gry planszowej oraz karta ze znakiem zapytania

Uważaj na te czynniki, jeśli jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym

Masz świetny plan – właśnie nadarzyła się idealna okazja do inwestycji. Pozostało tylko wziąć kredyt hipoteczny… Ale czy to takie proste? Dla przygotowanych i doinformowanych – jak najbardziej, ale jeśli nie znasz poniższych czynników, które wpływają na Twoją zdolność kredytową w oczach kredytodawców, to nie możesz nazywać się człowiekiem doinformowanym. Zapoznaj się z tymi czynnikami poniżej.

Niewygórowana hipoteka

Wiele osób uważa, że ich dochody nie odpowiadają wymogom kredytu hipotecznego, który chcą uzyskać. Pożyczkodawcy sprawdzą Twoje dochody w ramach kontroli przystępności, jak również depozyt, który możesz zapewnić, aby zobaczyć, ile czujesz, że możesz bezpiecznie pożyczyć. Jeśli chcesz pożyczyć więcej niż mogą Ci zaoferować, będzie to oznaczać, że nie będziesz w stanie uzyskać kredytu hipotecznego, który chcesz. Tak więc, jeśli chcesz pożyczyć więcej, spójrz na inne opcje kredytowe, takie jak kredyty hipoteczne poręczyciela, innych kredytodawców lub nawet zapisz więcej depozytu.

Zmagania z finansami

Wszyscy wiemy, że Twój wynik kredytowy określa, czy będziesz kwalifikować się do kredytu hipotecznego. Tak więc, wszystko w Twojej historii kredytowej, co pokazuje, że walczyłeś z finansami oznacza, że wniosek o kredyt hipoteczny może zostać zatrzymany. Drobne finansowe „wpadki” mogą być czasami przeoczone po 12 miesiącach, ale poważne finansowe wpadki pozostaną w raporcie kredytowym przez około 6 lat. W tej sytuacji można poczekać, aż czas minie, zanim ponownie złożysz wniosek