×

Co stoi na przeszkodzie w uzyskaniu kredytu hipotecznego?

zegarek i wieża z monet, z tyłu zegarek - symbol kredytu

Co stoi na przeszkodzie w uzyskaniu kredytu hipotecznego?

Na swojej drodze do zakupu pierwszego lub kolejnego domu, będziesz potrzebował kredytu hipotecznego – nie ma w tym nic dziwnego. Jednak po drodze może pojawić się kilka innych niespodzianek.

W tym tygodniu zastanowimy się, co może przeszkodzić w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Twój pociąg hipoteczny może podróżować pełną parą. Oto „3 rzeczy, które powstrzymują Cię przed uzyskaniem kredytu hipotecznego!”.

Zbyt duże zadłużenie

Tak, jeśli ubiegasz się o kredyt hipoteczny i masz zbyt dużo długu, to może rzeczywiście lepiej jest powstrzymać się od kolejnego kredytu. Wszyscy kredytodawcy sprawdzają zdolność kredytową, biorąc pod uwagę Twoje dochody i wydatki, a także spłaty pożyczek/kart kredytowych. Jednak nie chodzi tylko o zadłużenie, które masz, ale także o zadłużenie, które mógłbyś mieć. Jeśli więc masz kartę kredytową lub kredyt w rachunku bieżącym, którego nie używałeś, ale który ma wysoki limit, może to mieć wpływ na wysokość Twojej pożyczki. Zanim złożysz wniosek, pozbądź się długów i zamknij linie kredytowe, z których nie korzystasz. Chyba, że patrzysz na konsolidację długu na kredyt hipoteczny, ale to już zupełnie inna historia.

Brak kredytu

W oczach kredytodawców, brak kredytu jest tak samo negatywny, jak zły kredyt. Jeśli nie masz historii kredytowej, to kredytodawcy prawdopodobnie nie będą tak przychylni z gotówką na twój kredyt hipoteczny, bo nie mają sposobu, aby zobaczyć, jak wiarygodne dokonujesz spłat. Twoja historia kredytowa określa Twoją wiarygodność jako kredytobiorcy, a jeśli jej nie masz, kredytodawcy nie będą wiedzieć, jak dobry jesteś w spłacaniu na czas. Zbuduj swój wynik kredytowy przed złożeniem wniosku!

Błędy kredytowe

Błędy w raporcie kredytowym mogą mieć wpływ na uzyskanie kredytu hipotecznego. Powiedzmy, jeśli masz swoje stare dane konta bankowego zarejestrowane na zły adres, cóż, to liczy się jako błąd. To drobnostka, ale ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie dane w raporcie kredytowym są aktualne. Niewłaściwa płatność zarejestrowana na Twoje nazwisko? Jest to zdecydowanie coś, czego nie chcesz po prostu zignorować. Pogoń za nimi i usuń to. Im szybciej zostanie to usunięte, tym szybciej Twoja ocena kredytowa zacznie się poprawiać.