Wskazówki do oszczędzania: ile potrzeba, aby kupić dom?

wnętrze domu, meble, dywan, szaro-białe kolory

Wskazówki do oszczędzania: ile potrzeba, aby kupić dom?

Bez wątpienia proces zakupu domu okazuje się łatwiejszy niż myślisz. Zrealizuj swoje marzenie o posiadaniu własnego domu, prawidłowo informując się o wymaganiach i otrzymując najlepsze porady od doświadczonych doradców ds. nieruchomości.

 

Ale jakie są wymagania finansowe, aby kupić dom?

Kupno domu stanowi wielki cel i motywację, a osiągnięcie tego celu jest możliwe, jeśli rozważy się następujące kwestie:

Określenie swojej zdolności kredytowej: Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji konieczne będzie obliczenie, ile pieniędzy naprawdę możesz za niego zapłacić na podstawie swoich dochodów, obowiązkowych płatności, długów i oszczędności.
Sprawdź swoją historię kredytową: Aby kupić dom musisz mieć pozytywną historię kredytową, co oznacza, że musisz spłacać swoje długi w dobrej kondycji i czasie lub nie mieć żadnych, i że nie są one przeszkodą dla miesięcznej płatności za dom.
Poznaj różne formy płatności: Sam w sobie, istnieją dwa sposoby, aby kupić dom: zapłacić w gotówce lub mieć kredyt hipoteczny.
W przypadku kredytów hipotecznych, łatwiej jest sfinansować swój nowy dom, wystarczy pamiętać, aby zapisać na zaliczkę ( 20 % a 35% całkowitego kredytu ), płatność początkowa i CAT.

 

Pomysły na oszczędzanie przy zakupie domu

1. Zdefiniuj swój cel i stwórz budżet rodzinny

Musisz mieć cel oszczędnościowy skoncentrowany na Twojej rzeczywistości ekonomicznej. Tak więc, będziesz musiał zastanowić się, jaki jest całkowity koszt Twojego nowego domu i określić kwotę i warunki oszczędzania.

Z pomocą budżetu rodzinnego uzyskasz większą widoczność dochodów i miesięcznych wydatków, a tym samym ustalisz, ile musisz zaoszczędzić. Na przykład, przeznaczyć $1,500 tygodniowo na zaliczkę na dom, aby powiedzieć kwotę.

Z dobrze zaplanowanym celem, łatwiej będzie zaoszczędzić, a im bardziej jest on szczegółowy, tym lepiej.

2. Dostosuj swoje wydatki

Zastanów się, aby zacząć ograniczać niektóre wydatki, takie jak cotygodniowe wyjścia do restauracji, codzienny zakup kawy lub słodyczy, między innymi. Aby to zrobić, musisz odwołać się do swojego budżetu rodzinnego, aby wiedzieć szczegółowo, jakie wydatki można pominąć.

3. Korzystaj z oszczędności i funduszy inwestycyjnych

Jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie jest instytucja bankowa, która pomoże Ci wybrać rodzaj konta oszczędnościowego, które odpowiada Twoim potrzebom ekonomicznym. W rzeczywistości, fundusze inwestycyjne pozwalają Twoim pieniądzom generować zyski lub dochody na przyszłość.