×

Powody, dla których możesz nie dostać kredytu hipotecznego

ręce trzymające monety, na monetach są drzewa - symbolizuje to kredyt

Powody, dla których możesz nie dostać kredytu hipotecznego

Dostanie kredytu hipotecznego wcale nie jest takie proste. Wiele osób myśli, że jeśli chce w coś zainwestować, to mogą zwyczajnie wziąć kredyt i po problemie. Jest wiele elementów, na które patrzą kredytodawcy. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wzięcie kredytu, to warto zapoznać się ze szczegółami, na które patrzą kredytodawcy.

 

Zbyt wiele wniosków o kredyt

Ubieganie się o wiele kredytów za jednym zamachem może drastycznie wpłynąć na Twoją aplikację. Kredytodawcy zobaczą w twoim raporcie kredytowym, że ubiegałeś się o wiele form kredytu, co może prowadzić do potencjalnego zadłużenia i może sugerować, że panikujesz lub jesteś zdesperowany. Pożyczkodawcy nie będą tak chętni, aby pozwolić Ci pożyczyć ich pieniądze, jeśli może to skończyć się tym, że będziesz miał trudności z zarządzaniem spłatami kredytu hipotecznego, ponieważ masz narastający dług.

Częste zmiany miejsca zamieszkania lub pracy

Tak jak może to wpłynąć na Twoją ocenę kredytową, tak samo częste przeprowadzki mogą wpłynąć na Twoje szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego. Jeśli ciągle się przeprowadzasz lub zmieniasz pracę, możesz mieć małe szanse na zatwierdzenie wniosku o kredyt hipoteczny. Kredytodawcy lubią pewność, więc upewnij się, że pozostajesz w tym samym domu i pracy przez co najmniej rok przed złożeniem wniosku.

 

Niegłosowanie

Kolejną rzeczą, która może wpłynąć na Twoje szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego jest nieobecność w rejestrze wyborców. Jeśli zarejestrowałeś się do głosowania, kredytodawcy mają łatwy sposób, aby określić, gdzie mieszkasz. Może to zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego (i Twoją ocenę kredytową!).

Błędy w aplikacji

Podobnie jak błędy w raporcie kredytowym mogą wpłynąć na Twoje szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego, tak samo mogą wpłynąć błędy we wniosku. . Jeśli pożyczkodawca odkryje coś, co nie zostało początkowo ujawnione, będą kwestionować dlaczego. Tak więc, upewnij się, że jeśli chodzi o ubieganie się o kredyt hipoteczny, jesteś ujawniasz wszystko i jest to poprawne.