×

Czy warto zakupić motocykl enduro?

Czy warto zakupić motocykl enduro?

Chociaż motocykle enduro mają wiele takich samych cech, jak motocykle motocrossowe i rowery na szlaki, są odrębnym typem motocykla. Te specjalistyczne rowery są budowane, projektowane i modyfikowane tak, aby radziły sobie na długich dystansach w warunkach wyścigów wytrzymałościowych. Te wyścigi to terenowe, przełajowe trasy z wieloma przeszkodami i wyzwaniami. Większość wyścigów enduro ma od 150 km do 250 km. Ponieważ duże odcinki tych wyścigów odbywają się na szlakach terenowych, enduro są zbudowane i zaprojektowane tak, aby były mocne, wytrzymałe i dobre do jazdy po szlakach.

Reklama: Sklepy motocyklowe Rybnik

Motocykle enduro to świetny pomost pomiędzy motocyklami terenowymi i ulicznymi. Niektórzy twierdzą, że z tego powodu kończą się niepowodzeniem w obu obszarach, ale inni twierdzą, że ten motocykl daje to, co najlepsze w jeździe terenowej i ulicznej w jednym wspaniałym doświadczeniu. Podczas gdy głównym celem wyścigów enduro są trasy terenowe, które sprawdzają umiejętności rowerzysty i wytrzymałość motocykla, wiele z tych wyścigów obejmuje odcinek na drogach. Czy to dlatego, że organizatorzy wyścigu muszą połączyć ze sobą dwa szlaki, czy też dlatego, że w okolicy nie było wystarczająco dużo szlaków, aby pokryć wymagania dotyczące odległości, drogi stały się stałym elementem wyścigów enduro. Z tego powodu niektórzy producenci, tacy jak Husaberg, Husqvarna i inni, budują swoje motocykle enduro zarówno do jazdy po szlakach, jak i do użytku ulicznego, ale nie w przypadku każdego producenta.

Wielu rowerzystów wybierze również rower, który z łatwością poradzi sobie z jazdą po szlakach, a jednocześnie będzie legalny na odcinkach szosowych. Sami  kierowcy twierdzą, że ta podwójna funkcja jest dobra, ponieważ w wielu przypadkach motocyklem można jeździć na imprezę i z powrotem lub używać na dojazdy do pracy po mieście lub po prostu na wypady w weekendy, kiedy potrzebne jest poczucie otwartych dróg i wolności. Posiadanie tego, co najlepsze z obu światów, oznacza, że ​​enduro otwiera możliwości tam, gdzie nie ma czystego motoru terenowego lub zwykłego motoru ulicznego!