×

Koszty kursu na instruktora nauki jazdy Plik Edycja Wstaw

Koszty kursu na instruktora nauki jazdy Plik Edycja Wstaw

Prawo jazdy to dokument ułatwiający życie wielu w aspektach. Oznacza zarówno wygodę, jak i odpowiedzialność. W tym artykule zajmiemy się jednak nie osobą kursanta, ale instruktorem jazdy. Proszę oczywiście zapiąć pasy i sprawdzić lusterka…zaczynamy.

Ceny kursów na instruktora nauki jazdy

Ceny kursów dla osób, które chcą zostać instruktorami nauki jazdy są uzależnione od rodzaju kategorii w ramach której chce się udzielać szkoleń. Kurs na instruktora nauki jazdy kat. B to koszt około 3000 zł, a kategoria A+B to około 4000 zł. Ceny są uzależnione również od ośrodków szkoleniowych, które je przeprowadzają, ale różnice w opłatach są zazwyczaj niewielkie. Oprócz kwestii finansowych osoba ubiegająca się o zostanie instruktorem nauki jazdy musi spełniać również inne warunki: niekaralność, minimum wykształcenie średnie, a także posiadanie prawa jazdy od co najmniej 3 lat. Po zdaniu końcowych egzaminów uzyskuje się wpis do ewidencji instruktorów nauki jazdy wraz z legitymacją z numerami uprawnień.

Ile zarabia instruktor nauki jazdy?  

Im większa liczba osób, które chcą zdobyć prawo jazdy tym większa pensja dla instruktora nauki jazdy. To dotyczy zarówno instruktora pracującego w Nauce Jazdy Warszawa Białołęka, jak i instruktora pracującego w mniejszej aglomeracji. Średnie zarobki w tym zawodzie wahają się w przedziale od 2800-4500 zł netto miesięcznie. Warto nadmienić, że posiadając uprawnienia do tego zawodu nie ma się żadnego problemu ze znalezieniem zatrudnienia; powstaje coraz to więcej nowych szkół jazdy na naszym polskim rynku niezależnie od jego regionu.

Odpowiedzialność instruktora nauki jazdy

Nauka jazdy, a raczej jej codzienność to wymagające i odpowiedzialne zadanie, które często zamienia się w nerwy i frustrację podczas nauki z wyjątkowo topornym uczniem. Zadanie to musi jednak zostać wykonane rzetelnie, tak aby przyszły kierowca był świadomy odpowiedzialności jaka na nim ciąży, a koszty kursu na instruktora nauki jazdy to nie tylko koszty finansowe, ale i te w postaci ludzkiego spokoju i cierpliwości.